Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Tahminleme, Optimizasyon, İleri Analitik ve Yazılım araçlarını kullanarak, şirketlerin ve kamu kurumlarının İnsan Kaynakları, Üretim, Pazarlama, Satın Alma, Finans gibi alanlarda kuruma özel amaçlar doğrultusunda doğru ve etkili kararlar vermesini sağlayan karar destek sistemleri geliştirir.

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Datafors bir ileri veri analitiği şirketidir.  Data Fors Yapay zeka, Makine Öğrenmesi, Tahminleme, Optimizasyon, İleri Analitik ve Yazılım araçlarını kullanarak, şirketlerin ve devlet dairelerinin Pazarlama, Satın Alma, Muhasebe, İnsan Kaynakları gibi alanlarda doğru ve etkili kararlar vermesini sağlar.

Datafors Doç. Dr. Yavuz Acar ve Recep Minga tarafından TÜBİTAK desteği ile kuruluş ve  Boğaziçi Üniversitesi Teknopark’ta faaliyet göstermektedir.

Akademik dünya ile kuvvetli ilişkileri olan Datafors, Türkiye’de veri biliminin gelişimine ve nitelikli veri bilimcilerinin yetiştirilmesine özel önem vermektedir. 

Datafors, perakendeden, lojistiğe, bankacılık ve finanstan, devlet kurumlarına kadar geniş bir çerçevede müşterilerine terzi işi hizmetler sunmaktadır. Ortaya koyduğu projelerde, geleneksel verilerileri state of art teknolojilere işleyerek şirketlerin ve devlet kurumlarının doğru kararlar vermesine destek olmaktadır. Bu sayede müşterilerinin olağanüstü verimlilik ve kar artışları yakalamalarını sağlamaktadır. 

Datafors veriyi bilgiye, bilgiyi değere dönüştürmektedir. 

Kazandıran Süreç

VERİ

BİLGİ

DEĞER